Wnętrza

Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz

Trendy wnętrzarskie zmieniają się każdego roku, aż trudno za nimi nadążyć. Jeśli jednak pomieszczenia mają być stylowe, to należy podążać za modnymi i praktycznymi rozwiązaniami. Oczywiście zawsze trzeba mieć na uwadze to, aby urządzić wnętrze zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Wszystkie elementy wyposażenia powinny do siebie pasować, tworzyć spójną całość aranżacyjną. Domowa przestrzeń ma być przede wszystkim komfortowa, funkcjonalna i przytulna. Obecnie wraca się do natury, obłych kształtów, ciekawych wzorów, zimowych balkonów. Modne są aranżacje w stylu japońskim, skandynawskim, boho i art deco.

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz?

Projektowanie wnętrz w swoim domu warto powierzyć profesjonalistom. Ostre krawędzie już dawno wyszły z mody, teraz dominują obłe kształty, co dotyczy nie tylko mebli, ale też dekoracji. Wszystko to sprawia, że pomieszczenia stają się przytulniejsze i bezpieczniejsze. Mile widziane są elastyczne tapicerki, obicia o strukturalnej fakturze. Meble wypoczynkowe mają sprzyjać relaksowi, wygoda jest na pierwszym miejscu. Szafy, komody, stoliki o opływowych i falistych liniach będą strzałem w dziesiątkę, dotyczy to nawet elementów dekoracyjnych typu lustra. Można też zdecydować się na grafiki liniowe na ścianach, naczyniach, dywanach czy nawet poduszkach. Kolejną modną propozycją są łukowate formy we wnętrzach, a najlepiej sprawdzą się w przejściach między pomieszczeniami. Świetny efekt pozwalają uzyskać: powierzchnia z fakturą, wzory geometryczne, nieregularne motywy, wklęsło-wypukłe wzory. Obecnie głównym trendem wnętrzarskim jest powrót do natury, dlatego należy postawić przede wszystkim na drewno, plecionki, len, ceramikę, bawełnę, barwy ziemi, motywy roślinne, kwiaty doniczkowe, tekstylia. Bardzo modne są pomieszczenia urządzone zgodnie ze stylem japońskim, czyli z zachowaniem umiaru, prostych form, czystych linii, naturalnych minerałów.

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka?

Podczas urządzania kuchni należy zdecydować się na minimalizm i otwartość. Nowoczesna i spójna zabudowa będzie strzałem w dziesiątkę. Warto dążyć do tego, aby jak najwięcej sprzętów ukryć za frontami mebli, pozostawiając schludną i uporządkowaną przestrzeń. Najpopularniejsze są meble wykonane z drewna i płyty fornirowanej. Postawić należy na gładkie i matowe lub satynowe fronty, dotykowe systemy otwierania szafek. Najlepiej sprawdza się kolorowa kuchnia, można śmiało zainwestować w meble z frontami granatowymi, zielonymi, bordowymi czy nawet różowymi. Górne szafki warto zastąpić podłużnymi półkami kuchennymi, co doda pomieszczeniu lekkości. Wspaniale prezentować będzie się długi ciąg dolnej zabudowy. Modne blaty kuchenne są wykonane z kamienia, konglomeratu, spieków kwarcowych. Warto też pomyśleć nad wykończeniem ścian różnokształtnymi i kolorowymi płytkami, najlepiej sprawdzi się efekt gładkiej tafli. Nie może też zabraknąć nowoczesnych sprzętów AGD do zabudowy. Kuchnia z prostą i elegancką wyspą będzie idealną opcją.

Czym wyróżnia się modna łazienka?

Chcąc mieć modną łazienkę, należy postawić na jasną kolorystykę, która ją optycznie powiększy i doda przestrzeni głębi. Modne są kolory ziemi i styl eko, przewaga drewnianych elementów wyposażenia. Nie może zabraknąć dużego lustra, wspaniale sprawdzą się czarne płytki imitujące marmur w zestawieniu z czarną armaturą. Czarno-biała łazienka jest ponadczasowa, zdaje się nie wychodzić z mody od wielu już sezonów. Można też postawić na total white look albo wprowadzić do wnętrza kamień i drewno pod wieloma postaciami. Hitem są płytki metalizujące, które pozwalają uzyskać efekt trójwymiarowości. Kolejnym trendem w łazienkach jest oszczędność i ekologia. Coraz częściej rezygnuje się z prysznica z brodzikiem i montuje go bezpośrednio na płytkach podłogowych. Surową geometrię zastępują obłe kształty, co dotyczy mebli, armatury i dekoracji. Warto postawić na systemy bezdotykowe, wolnostojącą wannę, kafelki w wersji mini i maxi, mozaiki.

Nowoczesna łazienka